Read more about для чого потрібна фізична культура here.

Крім розробки самої методики занять фізкультурними вправами важливою частиною методики фізичного виховання і навчання студентів є передача викладачем і засвоєння студентами знань, навичок, умінь з метою розвитку й удосконалювання фізичних здібностей. Принципово модельне відтворення в процесі ППФП тих чи інших вимог професійної діяльності має тим більше значення, чим вище рівень мобілізації рухових і інших можливостей організму, необхідних для її результативного здійснення. Спеціалісти намагаються розробити орієнтовні дані для визначення ефективності різних заходів області організації праці. Зрозуміло, що їх не можна розглядати як нормативи, придатні для всіх випадків, це лише можливі резерви зростання продуктивності праці. Проте використання фізичних методів виховання, тренувань та загартування в трудових колективах не вичерпується показниками економічної ефективності.

Перспективні тенденції загально соціального та науково-технічного прогресу не звільняють людину від необхідності постійно вдосконалювати свої діяльнісні здібності, а їхній розвиток в силу природних причин невіддільний від фізичного вдосконалення індивіда. Дедалі важче стає працювати з маленькими дітьми, розповідає Артем. Коли їм стає важко, а спорт – це завжди долання перешкод і регулярні заняття, то діти часто починають скаржитися і кидати заняття спортом.

Спрацьовує така антидепресивна фізкультурна терапія в осіб із високим та середнім рівнем тривожності. Для досягнення ефектів необхідно щонайменше хвилин інтенсивних аеробних (кардіо) вправ. Психічне здоров’я людини пов’язане з її самосвідомістю і залежить від мотиваційних потреб та вольових якостей. За визначенням ВООЗ під психічним здоров’ям мають на увазі стан людини, що дозволяє здійснювати самореалізацію та пізнавальні функції, адекватно протистояти звичайним стресовим ситуаціям, продуктивно працювати, контролювати емоції та поведінку, бути членом суспільства. У поняття психічного здоров’я, крім розуму, інтелекту, емоцій та рівнів  тривожності, також входить моральне здоров’я – система цінностей, встановлення та мотивація поведінки, вольові якості. Фізична активність доведено позитивно впливає на метаболізм, гомеостаз ліпідів та вуглеводів, чутливість м’язових та жирових клітин до інсуліну, добову секрецію гормону росту.

  • Користуючись цими знаннями, легше дійти своєї мети і бути досить мотивованим.
  • Прокидаючись та виконуючи елементарні фізичні вправи, діти налагоджують свій організм до подальшої рухової активності.
  • Щоб регулярні заняття спортом приносили користь та були безпечними, слід правильно обирати вправи.
  • Змагальні форми занять найбільше широко представлені, природно, у випадку заглибленої спеціалізації в обраному професійно-прикладному виді спорту.

скорочень, погано забезпечує тканини, особливо периферичних органів, киснем. Регулярні заняття фізичними вправами і іграми зміцнюють м’язи людини, у тому числі і сердечний м’яз.

Так склалося еволюційно, що рух нерозривно пов’язаний із самим життям. Журналістка “Нової української школи” шукала відповіді на ці питання в генетиків, лікарів і тренерів. Спортивна розвага «Ми малята – здоров’ята» (в кожній віковій групі).

З цих причин фізична активність рекомендується в усьому світі для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. У людей, які ведуть малорухливий спосіб життя, тренування з помірними фізичними навантаженнями протягом 3 місяців знижує АТ і ЧСС, підвищує варіабельність серцево-судинної системи та чутливість артеріального барорефлексу. Рекреаційний спорт є чудовим прикладом нетренувальної оздоровчої фізичної активності. Саме нетренувальна фізична активність, основною метою якої є розвага або виконання якихось побутових завдань — це той інструмент, за допомогою якого можна збільшити загальну кількість рухової активності. Водночас є можливість легко маніпулювати її кількістю, на відміну від організованих силових чи кардіотренувань.

Словесні способи засновані на використанні слова як засобу впливу на що займаються і включає пояснення, розповідь, бесіду, подачу команд, указівок, зауваження. Наочні способи навчання – це показ, демонстрація відеофільмів, кінограм, фотографій, плакатів, схем, що створюють у студентів образні представлення про досліджувані вправи. Їхній показ повинний бути чітким, зразковим, інакше він негативно впливає на психіку того, якого навчають,, веде до неправильного виконання прийомів і дій. Він важливий на первісному етапі навчання, коли пояснення не дає повного представлення про вправу.

для чого потрібна фізична культура

Коли вправа тільки починає засвоюватись, коли учні одержують необхідну інформацію від учителя, створюючи “орієнтувальну основу діяльності”, або коли вони дивляться в дзеркало, як вони виконують вправу, у них переважає зовнішня увага. Коли ж учні самі планують виконання вправи, подумки її повторюють або контролюють її виконання за пропріоцептивними відчуттями, тоді переважає внутрішня увага. Систематичність при вивченні вправ досягається методично правильному розподілі матеріалу в процесі навчання. Регулярність використання усіх форм фізичної культури забезпечується багаторазовим повторенням вправ.

Це знижує м’язову діяльність людини , а без неї багато органів людського тіла працюють на зниженому режимі і поступово слабшають. Плюси та мінуси того, що фізкультура дистанційно – це не урок наживо – досить розмиті. Оскільки кожна дитина по-своєму відноситься до вправ, то для когось мінусом може бути те, що для іншого перевага. Шоробура Інна Михайлівна, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук, академік Академії наук вищої освіти України, академік Української технологічної академії, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Знаючи це можна знайти для себе дієві мотиватори, які допоможуть легше досягати поставлених цілей та результатів.

периферичні органи, особливо тканини кінцівок, кров’ю. М’язи не отримують необхідної кількості кисню і швидко стомлюються.

Тому ВООЗ, міжнародні медичні асоціації, фонди та організації продовжують популяризувати користь фізичної активності та вплив способу життя на фізичне здоров’я, зниження ризику захворюваності та продовження життя. Люди з 2 та three груп у класифікації рівнів фізичної активності за Розенблатом-Тристаном, у порівнянні з людьми з 1 та 4 груп, мають кращу розумову працездатність, легше навчаються. Помірні та середні фізичні навантаження покращують мітохондріальний біогенез у нейронах мозку, що позитивно впливає на пам’ять та увагу. За рівнями фізичної активності виділяють four групи (класифікація по Розенблату та Трістану). У першу потрапляють люди, які зовсім не займаються фізкультурою, у другу – ті, які роблять зарядку і займаються фітнесом менше four годин на тиждень, у третю – тренуються від four до 10 годин, а в четверту – понад 10 годин на тиждень.

для чого потрібна фізична культура

Користуючись цими знаннями, легше дійти своєї мети і бути досить мотивованим. Займатися помірною та інтенсивною фізичною активністю при температурі нижче -12°C та вище +28°C не рекомендується. У таких погодних умовах краще займатись у приміщенні з кондиціонером. Якщо такої можливості немає, пробіжку слід замінити ходьбою.

для чого потрібна фізична культура

Такий тип активності ви зможете виконувати не довше хвилини. Наприклад, присідання — м’язи передньої поверхні стегна розтягуються, коли ви присідаєте, і скорочуються, коли ви встаєте. Якщо ви можете виконати дуже багато повторень у підході (наприклад, a hundred скручувань на прес), це вже буде тренування на витривалість м’язів, що має інші властивості й наслідки, ніж власне силове тренування. Щоб підтримувати формування опорно-рухової системи на потрібному рівні, дітям дійсно необхідна фізична активність. Тренування покращують координацію, зміцнюють вестибулярну систему, попереджають появу й розвиток різних захворювань, у тому числі дистрофію, дегенерацію та атрофію скелетних м’язів.

Технології впливу кольором – як спеціальне заняття 2-4 рази в місяць залежно від поставлених завдань. Правильно підібрані кольори знімають напругу і підвищують емоційний настрій дитини. Проводиться напередодні епідемій, в осінній і весняний періоди в будь-яку годину дня. Рекомендується дітям з частими простудними захворюваннями і хворобами органів дихання. Акцент зміщується від простого лікування і профілактики хвороб на зміцнення здоров’я як самостійно культивованих цінностей, необхідний комплекс ефективних лікувально-профілактичних заходів, система надійних засобів корекції психофізичного розвитку впродовж всього дошкільного дитинства.

кількості кисню, дитина повними грудьми вдихає повітря і так само глибоко видихає, відчуваючи потребу звільниться від вуглекислоти, що рясно виробляється клітинами, і поповнити легені свіжим повітрям. Коли людина знаходиться без руху, він не дихає повними грудьми, повітря устигає наповнити тільки середню частину легенів і відразу ж видихається.

Рухливі і спортивні ігри – як частина фізкультурного заняття, на прогулянці, в груповий кімнаті – малої, середньої та високої ступені рухливості Щодня для всіх вікових груп. Ігри підбираються відповідно до віку дитини, місцем і часом її проведення. Стретчинг – не раніше ніж через 30 хв після прийому їжі, 2 рази в тиждень по 30 хв. З середнього віку в музичній залі, або в груповий кімнаті, в добре провітряному приміщенні спеціальні вправи під музику. З атрибутами та реквізитами для командних ігор розібралися, але буває, що треба здавати біг стометрівку чи крос на 2 кілометри, а у квартирі цього не зробити.

Запам’ятовування елементів, які входять у склад вправи, і запам’ятовування їх послідовності – різні мнемічні функції. Тому запам’ятовування складу елементів не означає, що збережено і порядок їх виконання одних за одним. Порядок виконання вимагає більше часу для запам’ятовування, хоча частково зберігається одночасно із запам’ятовуванням елементів вправи. Активне повторення є ефективнішим від пасивного, тому що більш усвідомлене і вимагає більшої активізації діяльності мислення учнів.

Перерви між заняттями і тренуваннями не повинні перевищувати 2-3 днів. Інакше заняття не дадуть ефекту і знизять рівень фізичної підготовленості студентів. У якості однієї з ефективних форм організації й інтенсифікації занять по ППФП практикують змагання в професійно-прикладних вправах. Змагальні форми занять найбільше широко представлені, природно, у випадку заглибленої спеціалізації в обраному професійно-прикладному виді спорту. Система занять при цьому здобуває характер спеціалізованого спортивного тренування і регулярної участі в змаганнях, що висуває особливу проблему раціонального збалансування спортивної, професійно-освітньої, і трудової діяльності. В цілому ж нормальний фізичний стан, без якого не мислиться здоров’я та ефективне функціонування, залишається найважливішою передумовою усталено високої плідності будь-якої професійної праці.

Під час тренувань діти хоча й витрачають енергію, але натомість отримують порцію гарних емоцій та приємну втому. “У дітей сьогодні забрали вулицю, де були рухливі ігри на свіжому повітрі. Діти стали менш рухливими, як порівнювати з тими, що були 10 років тому. Уроків фізичного виховання має бути 3–4 на тиждень”, – каже викладач національного університету фізичного виховання і спорту України Тарас Чопілко. На уроці фізичної культури використовуються всі види пам’яті, проте залежно від способу подання навчального матеріалу їх роль різна. При показі головна роль належить зоровій пам’яті, при описі та розповіді – слуховій та словесно-логічній, при виконанні фізичних вправ – руховій, вестибулярній, тактильній пам’яті.

Спорт може бути рекреаційним як еквівалент поняття «активний відпочинок». Наприклад, коли ви не заробляєте гроші спортом, а навпаки витрачаєтесь на нього (оплачуєте оренду футбольного поля, тенісного корту тощо). Такий спорт із більшою ймовірністю додасть вам здоров’я, причому як фізичного, так і ментального, на що вказують самі поняття «рекреація» («відновлення») та «відпочинок». Проте в такому разі основними цілями все одно будуть розвага й досягнення спортивної мети (обіграти іншу команду, наприклад). Цей термін досі закріплений навіть у нашому законодавстві, що дісталося нам у спадок від СРСР («Закон про фізичну культуру і спорт»). Поняття притаманне виключно країнам, що колись перебували в складі Союзу.

Однак такий категоричний підхід до послідовності навчання і виховання студентів може бути обійдений. Таке профілювання загальної фізичної підготовки у визначеному відношенні зближає її з ППФП. Але це зближення було б невірно розуміти як можливість заміни однієї з них іншої. При тому, що вони тісно взаємозалежні, у них зважуються неоднозначні задачі різними засобами і методами. Вихователі підбирають вправи до комплексу ранкової зарядки з урахуванням стану здоров’я, можливостей та індивідуальних особливостей дітей певного віку. Вправи є доступними для виконання та прості, також педагоги включають ходьбу, біг, стрибки та інші вправи для різних груп м’язів.

Leave a Reply